ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
Beyşehir - İşte Beyşehir’in Yeni Nüfusu
Taşra ilçeleri arasında Ereğli 142 bin 818 ile birinci, Akşehir 94 bin 232 ile ikinci olurken, ilçemiz Beyşehir’de 72 bin 347 ile Konya’nın en büyük üçüncü ilçesi oldu.İlçemiz Beyşehir’den ayrılarak ilçe olan Derebucak ve Hüyük ilçelerinin nüfusu ise şöyle. Hüyük 15 bin 803, Derebucak ise 6 bin 551.
Beyşehir - CHP Beyşehir Kapalı Pazar Yerini Sordu
CHP İlçe Başkanı Şenyurt, ‘Mevcut kapalı pazar yerinin korunmasını, buraya harcanan yaklaşık 3.5 milyon TL gibi bir meblağın boşa gitmemesini, pazar yerinin sökülüp, taşınıp, tekrar yeniden kurulması gibi işlemlere binlerce lira masrafın yapılmamasını, ayrıca mevcut pazar yerinin çarşı esnafına da ekonomik manadana çok büyük katkı sağladığını Belediye Başkanı Özaltun’a ilettik.’ dedi.
Beyşehir - Takavcı Mermer daha da büyüyecek
Lütfi Takavcı Mermer A.Ş. firma tanıtım programı Hilton Garden İnn otelde yapıldı. Programa Lütfi Takavcı Mermer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Takavcı, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Beyşehir - MHP İlçe Teşkilatı Ziyaret Turunda
MHP’de Beyşehir İlçe Başkanlığı görevine atanan Muzaffer Duymuş ve yönetim kurulu üyeleri, Beyşehir’de görev yapan kamu kurum ve kuruluş temsilcilerini ziyaret etti.
Beyşehir - ‘Salı Pazarı’na Katlı Otopark Yapılamaz’
Başkan, “Mevcut Salı Pazarının başka bir alana ya da mevkiye taşınması, kaldırılması fikrinin tarafı değiliz. Buraya katlı otopark projesi de doğru bir proje değil. Yapılması halinde de otopark sorunu çözülmez.” dedi.
Beyşehir - Huğlu ve Üzümlü’de yivli av tüfeği üretilecek
AK Parti Konya Milletvekili, Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Huğlu ve Üzümlü’de artık yivli av tüfeğinin de üretilebileceği müjdesini verdi.
Beyşehir - ‘Bunun Sorumlusu Kim?’
Beyşehir Belediyesi’nin bundan yaklaşık 3 yıl önce bir tirilyon liraya ihale edip yaptırdığı, bugünkü maliyetlerle yaklaşık üç tirilyon lirayı geçen hal içerisindeki kapalı pazar yerinin çatısı ilgisizlik, bakımsızlık ve vurdumduymazlık yüzünden malesef çöktü.
Beyşehir - ÇÖKMESİN DİYE TEMİZLENİYOR!...
Karla dolan çatılar, çökme riski tehlikesine karşı vatandaşlar tarafından temizlenmeye başlandı. Özellikle, kerpiç ve eski evlerin bulunduğu ilçelere bağlı dış mahallelerdeki yapılara ait çatı ve damların yağan karın yükünü kaldıramayacağı endişesini taşıyan aileler, temizlenmesi için seferber oldu.
Beyşehir - BEYŞEHİRLİ ÖĞRENCİ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
Katıldığı öykü yarışmasında 2 bin eser arasından sıyrılarak okuluna Türkiye birinciliği kazandıran ortaokul öğrencisi, Konya’nın Beyşehir ilçesinin gururu oldu.
Beyşehir - Beyşehir'de 189 işyeri ruhsat aldı
Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, zabıta ekipleri tarafından yürütülen işyeri kontrollerinin geride kalan 2016 yılında da sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada, ilçe genelinde bulunan işyerlerinin işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına yönelik denetimlerde bulunulduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:
Beyşehir Şehir Merkezi adeta Göl Oldu
Beyşehir’de havaların havanın yumuşaması nedeniyle birden eriyen kar suları şehir merkezinde adeta göletler oluşturdu.
Beyşehir - ‘Yeni bir UCUBEYE hayır’
Beyşehirli esnaf, pazarcı ve vatandaşlar, Kapalı Pazar yerine katlı otopark yapımı projesini doğru bir yatırım ve hizmet olarak görmediklerini belirterek, ‘3 tirilyonluk yatırımın yıkılıp, çar çur edilip, yıkılmasını beklemek ayıp, yazık, günah!’ dediler.
Beyşehir - Sabah Dershanesi Ortaokul Olsun
Başbakan Binali Yıldırım bu açıklamasında, “2019’a kadar ikili öğretime son vereceğiz. Yani tekli öğretim olacak. Öğrencilere kötü haber, yarım gün okuyacaklardı, tam gün okuyacaklar ama daha çok şey öğrenecekler, daha fazla
Beyşehir - BİR METRE DAHA DÜŞÜK!..
Gazetemiz muhabirinin yaptığı araştırmaya göre, Beyşehir ve bölgesi aralık ayında son 14 yılın en fazla kar yağışı aldığı yıl oldu.
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...