BEYHUDER İFTARDA BULUŞTURDU

İstanbul’da faaliyet gösteren Beyşehir, Hüyük, Derebucak Çevresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (BEYHUDER) düzenlemiş olduğu geleneksel iftar programı hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

24 Haziran 2016 Cuma 01:54 < GÜNCEL
İstanbul’da faaliyet gösteren Beyşehir, Hüyük, Derebucak Çevresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (BEYHUDER) düzenlemiş olduğu geleneksel iftar programı hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Programa, İstanbul Milletvekili Abdullah BAŞCI, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ali Müfit GÜRTUNA, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Bakanı Kemal ŞAHİN,  Konyalılar Derneği Başkanı Kudret FİKİRLİ, Operatör Doktor Necdet DERİCİ, Avukat Ramazan ARITÜRK, Avukat Zeki ARITÜRK, Ankara Beyder Başkanı Ahmet TAŞ, Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan ÇAMIRCI, Akkanat Vakfı Mütevelli heyeti üyesi ve işadamı Hüseyin ve Nail ÖZCEYLAN ile İstanbul’da faaliyet gösteren Konya’mızın ilçe dernek başkanları, öğretim üyesi, iş adamı, bürokrat, öğretmen ve doktor çok sayıda hemşerimiz katıldı. 
Program başkan Şükrü KARAGÜL’ün açılış konuşması ile başladı.
KARAGÜL; “Her Ramazan’da olduğu gibi bu senede siz değerli hemşehrilerimizle bir araya gelmenin sevincini ve heyecanını yaşıyoruz, hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Beyhuder olarak öncelikli hedefimiz memleketimizden İstanbul’a gelen öğrencilerimizin maddi manevi her türlü ihtiyaçlarını gidermek oldu. Siz değerli hemşehrilerimizin desteği ve artan öğrenci kapasitemizle bölgemizden çıkacak yeni nesillerin gelişimlerine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu bağlamda sene içinde yaptığımız programlara, öğrencilerimiz arasından oluşturduğumuz Beyhuder Öğrenci Kurulu da aktif katılım sağlıyor ve çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Beyhuder Öğrenci Kuruluna bağlı; Tıp Öğrenci Kurulunun düzenlediği doktor–öğrenci buluşması, Hukuk Öğrenci Kurulunun düzenlediği avukat, hakim ve savcılar ile öğrenciler buluşması ve Öğrenci Kurulumuzun aktif çalışmalarıyla sene içerisinde birçok etkinlik gerçekleştirdik, bu gayretlerinden ötürü Öğrenci Kurulumuza da ayrıca teşekkür ediyorum.
BEYHUDER olarak her Ramazan’da düzenlediğimiz iftar geleneğimizi inşallah önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Cenab-ı Allah  bu mübarek ayda oruçlarımızı ve yapacağımız ibadetlerimizi kabul etsin. Katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Güzel bir akşam geçirmeniz dileğiyle hayırlı iftarlar diliyorum.” dedi. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ali Müfit GÜRTUNA: “Mübarek Ramazan ayının güzelliklerini teneffüs ettiğimiz şu günlerde siz değerli hemşehrilerimle bir arada olmanın sevincini yaşıyorum. Bizleri bir araya getiren ve öğrencilerimize her türlü desteği sağlayan derneğimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu birlikteliğin ve aramızdaki muhabbetin daha da güçlenerek devam etmesi temennisi ile hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.”dedi.
Selamlama konuşmalarını yapan Ankara Beyşehirliler Derneği (BEYDER) Başkanı Ahmet TAŞ: “İstanbul’da böylesine güzel bir organizasyon vesilesiyle siz değerli hemşehrilerimle bir araya gelmenin sevincini yaşıyorum, bizlere bu birlikteliği yaşatan başkanımıza ve değerli yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Ramazan ayının bizlere hayırlar getirmesi ve inşallah tekrar bir araya gelmek temennisi ile Allah’a emanet olunuz.” dedi.
Avukat Ramazan ARITÜRK ise; “Derneğimiz, İstanbul’da gerek hemşehri birlikteliği gerek öğrencilerimize sağladığı burs imkânları ve yaptıkları çalışmaları ile bölge insanımızın gurur kaynağı oldu. Ayrıca her Ramazan’da bizlere bu birlikteliği ve heyecanı yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Bu mübarek günlerin birlikteliğimizin daha da pekişmesine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyor, hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.
Şahinler Holding Yönetim Kurulu Bakanı Kemal ŞAHİN; “Ramazan ayı dayanışma, saygı, sevgi, barış ve sabır ayıdır. Bu güzel değerlerimizi daha iyi anlamamız için bizi bu dernekler bir araya getiriyor, bu yüzden bu dernekleri destekliyoruz. Böyle güzel bir iftar programı düzenledikleri için değerli başkanlarıma teşekkür ediyorum. Aramızdan bir Başbakanımız, milletvekillerimiz çıktı, belediye başkanımız aramızdalar, bu yardımlaşma ve birliktelikler bölgemizden nice güzel insanların yetişmesine katkı sağlıyor. En önemlisi de gençlere burs vermek ve gençlerimizi iyi bir şekilde eğitmek, gençlerin gelişimine verilen katkı ülkemizin geleceğine yapabileceğimiz en önemli yatırımdır, bu hepimizin görevi olmalıdır.” dedi.
1879 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...