BEYŞEHİR - BEYŞEHİRLİ ÖĞRENCİ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Katıldığı öykü yarışmasında 2 bin eser arasından sıyrılarak okuluna Türkiye birinciliği kazandıran ortaokul öğrencisi, Konya’nın Beyşehir ilçesinin gururu oldu.

19 Ocak 2017 Perşembe 11:13 < BÖLGE HABER
Katıldığı öykü yarışmasında 2 bin eser arasından sıyrılarak okuluna Türkiye birinciliği kazandıran ortaokul öğrencisi, Konya’nın Beyşehir ilçesinin gururu oldu.
Beyşehir TOKİ Ortaokulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, her yıl Enerji ve Tabi Kaynaklar ile Mili Eğitim Bakanlıkları işbirliğiyle ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında enerji verimliliği bilincini artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla enerji verimliliği konulu resim ve öykü yarışmaları düzenlenmekte olduğu hatırlatılarak, “Bu yıl Konya ilimizi temsilen öykü yarışmasına katılan okulumuz 7’nci sınıf öğrencisi Mehmet Ok, yaklaşık 2 bin öykü arasından “FİMOK’un Maceraları” isimli öyküsü ile Türkiye birincisi olmuştur. 
İlçemiz ve Konyamız’ın gururu olan öğrencimiz, ödülünü Ankara’da düzenlenen ödül töreninde Enerji Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Fatih Dönmez’in elinden almıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” denildi.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk da, yayınladıkları mesajla, Beyşehirli öğrencinin gösterdiği başarıdan ötürü  okul yönetimini, öğretmenlerini ve başarılı öğrenci ile ailesini kutladı. (Murat Özel)
4596 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...