BEYŞEHİR - ‘BUNUN SORUMLUSU KİM?’

Beyşehir Belediyesi’nin bundan yaklaşık 3 yıl önce bir tirilyon liraya ihale edip yaptırdığı, bugünkü maliyetlerle yaklaşık üç tirilyon lirayı geçen hal içerisindeki kapalı pazar yerinin çatısı ilgisizlik, bakımsızlık ve vurdumduymazlık yüzünden malesef çöktü.

19 Ocak 2017 Perşembe 11:19 < BÖLGE HABER

*** Beyşehir Belediyesi’nin bundan yaklaşık 3 yıl önce bir tirilyon liraya ihale edip yaptırdığı, bugünkü maliyetlerle yaklaşık üç tirilyon lirayı geçen hal içerisindeki kapalı pazar yerinin çatısı ilgisizlik, bakımsızlık ve vurdumduymazlık yüzünden malesef çöktü.

*** Çatıda biriken karlar, itfaiye ya da bir vinç aracılığı ile pek ala temizlenebilirdi. Bunun sorumlusu kim? İlgili ve yetkililer çatının çökmemesi, patlamaması için neden bir önlem almadı. Çöken bu çatıda tüyü bitmedik yetim hakkı var! Çöken bu çatı Milli Servet değil mi?  Belediyenin parası bu kadar çok mu? Yazık bu milletin parasına?

Beyşehir Belediyesi’nin bundan yaklaşık 3 yıl önce bir tirilyon liraya ihale edip yaptırdığı, bugünkü maliyetlerle yaklaşık üç tirilyon lirayı geçen hal içerisindeki kapalı pazar yerinin çatısı ilgisizlik, bakımsızlık ve vurdumduymazlık yüzünden malesef çöktü.
15 gün  aralıklarla yağan kar yağışı sonucu kapalı pazar yerinin çatısı karlarla doldu ve oluşan ağırlığa dayanamayan çatı malesef göz göre göre, patladı ve çöktü. Olayda alınan önlemler neticesinde ölen ya da yaralanan olmadı. Çatısı çöken kapalı pazar yerinin iskeleti ve taşıyıcı 
çelik bariyerlerinde zarar yok.
Çatıda biriken karlardan dolayı oluşan ağırlığa dayanamayıp çatısı çöken kapalı pazar yeri için vatandaşlar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarında, 15 gün kar yağışı olacak diye bilgi geçildiğini, bas bas kar yağacak diye bağrıldığını,  herkes bilirken, hatta sağır sultan bile bu duyruları duymuşken, ilgili ve yetkililer bu duyuruları  duymadı mı? diye çöken çatı ile ilgili olarak tepkilerini dile getirdiler. 
Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız pazarcı esnafı ve Beyşehirli vatandaşlar, “Daha üç yılını bile doldurmayan bugünkü maliyetlerle üç tirilyonluk bir yatırım, hizmet göz göre göre patladı, çöktü.
Bile isteye, yıkılsın, göçsün diye çatıda biriken karlar temizlenmedi. Akşehir ve Merkez Selçuklu  ilçelerinde yaşanan pazar yeri çatılarının çökmesi olayına rağmen oh olsun dercesine kaderine terk edildi. Gerekli temizleme, bakım çalışması yapılmadı. 15 gün ne zaman göçecek diye beklendi. Her hangi bir can kaybı olmasın diye de etrafı çevrildi. Salı pazarı kurdurulmadı. 
Peki aynı hassasiyet niçin çatının göçmesini önlemek  için gösterilmedi. Güçlendirme çalışması, çatıda biriken karların temizlenmesi gibi. Çatıda biriken karlar, itfaiye ya da bir vinç aracılığı ile pek ala temizlenebilirdi. Kim bunun sorumlusu? İlgili ve yetkililer çatının çökmemesi, patlamaması için neden bir önlem almadı. Yazık değil mi bu milletin parasına? Üç tirilyonluk bir yatırım, hizmet heba edildi. Çöken bu çatıda tüyü bitmedik yetim hakkı yok mu? Bu çöken çatı Milli Servet değil mi?  Belediyemizin parası bu kadar çok mu? Dolayısıyla bir an önce ilgili ve yetkililer hakkında soruştuma açılmalı.” diye görüş belirttiler.
Yazık, günah, israf! Burada tüyü bitmedik yetimin hakkı var. Biraz vicdan. Heba olan, çar çur olan milletin hakkı. Yıkılan, göçen çatı milli servet. 
Vatandaşlar son olarak başkan ve meclis üyelerine seslenerek, “Sayın başkan ve meclis üyeleri hizmet etmeyi düşünüyorlarsa ki düşünüyorlar, öyleyse vicdanlı ve aklı selim düşünmeliler. Kapalı pazar yerine yapmayı düşündükleri katlı otopark bu şehrin otopark sorununa çözüm getirmez. Bu memleketin otopark sorunu daha önce de belirttiğimiz gibi PTT, Şadırvan, Çarşı Cami ve Göl Düğün Salonu civarına yapılacak katlı veya katsız otopark ile çözüm bulur. Ben yaptım oldu. Biz yaptık oldu. Hayırlı olsun demekle bunun adı hizmet falan olmaz. Bunun adı zulüm. Bunun adı israf olur. Yazık bu memlekete. Elinizi vicdanınıza koyun ve bir kere daha düşünün. Kapalı pazar yerine yapacağınız katlı otopark ile bu memlekete yeni bir ucube daha kazandırmış olursunuz” dediler. (Haber Merkezi)
4340 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...