BEYŞEHİR - CHP BEYŞEHİR KAPALI PAZAR YERİNİ SORDU

CHP İlçe Başkanı Şenyurt, ‘Mevcut kapalı pazar yerinin korunmasını, buraya harcanan yaklaşık 3.5 milyon TL gibi bir meblağın boşa gitmemesini, pazar yerinin sökülüp, taşınıp, tekrar yeniden kurulması gibi işlemlere binlerce lira masrafın yapılmamasını, ayrıca mevcut pazar yerinin çarşı esnafına da ekonomik manadana çok büyük katkı sağladığını Belediye Başkanı Özaltun’a ilettik.’ dedi.

02 Şubat 2017 Perşembe 12:08 < BÖLGE HABER
*** CHP İlçe Başkanı Şenyurt, ‘Mevcut kapalı pazar yerinin korunmasını, buraya harcanan yaklaşık 3.5 milyon TL gibi bir meblağın boşa gitmemesini,  pazar yerinin sökülüp, taşınıp, tekrar yeniden kurulması gibi işlemlere binlerce lira masrafın yapılmamasını, ayrıca mevcut pazar yerinin çarşı esnafına da ekonomik manadana çok büyük katkı  sağladığını  Belediye Başkanı Özaltun’a ilettik.’ dedi.

CHP Beyşehir İlçe Teşkilatı geçtiğimiz hafta perşembe günü Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’u makamında ziyaret etti. 
Ziyarete CHP Konya İl Başkan Yardımcısı Ahmet Refik Şenönder, CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt ve parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Karşılıklı görüş alış verişinde bulunan ziyarette Beyşehir ve bölge sorunlarının konuşulup ele alındığı,  gündeme ilişkin olarak Beyşehir Kapalı Pazar Yeri, Otopark, Konya Beyşehir duble yolu ve Gembos yolu gibi konuların gündeme geldiği bildirildi.
CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt görüşmeye ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.
“Büyükşehir Yasasına başından beri CHP olarak karşı çıkmışızdır. 
Bugün itibariyle belediyecilik anlayışı geniş kırsal alanlara hizmet vermeye uygun olmadığını kamuoyu takdir etmiştir. Yerel yönetimlerin dünyadaki gelişme seyrine bakıldığında büyük bir yüz ölçümü içine alan belediyecilik anlayışının başarılı olmadığı ve gelişmediği görülür. Ve Büyükşehir Yasası ile ilgili olarak sıkıntı yaşayan sadece halkımız değil; yetki kullanma konusunda arada kalan bütün yerel yöneticilerdir. 
Dileğimiz bu yanlıştan bir an önce dönüp yerinden yönetime geçilmesidir. Sonuç olarak şu an İlçemizde bu yasadan payına düşen sıkıntıları almaktadır. Bugün Beyşehir’de yerinden yönetim olsaydı, son birkaç ay içerisinde tecrübe ettiğimiz sıkıntıları yaşamayacaktık. Her beldenin kendine ait araç ve gereçleri olacaktı; böylelikle köylerimiz karla mücadele konusunda hizmete daha çabuk bir şekilde ulaşabileceklerdi.
Tabii ki biz CHP olarak bir yerel yöneticiyi hedef tahtasına koyup, bu tartışmaların sadece bir kişi üzerinden yürütülemeyeceğini de biliyoruz. Buradan hareketle geçen hafta içerisinde CHP Beyşehir Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP Konya İl Başkan Yardımcımızla birlikte İlçe Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. 
Ziyaretimizde mevcut Pazar Yeri ve yollarımızla ilgili görüşlerimizi belirttik. Pazar yerimizle ilgili olarak gerek esnafımızın ve gerekse de haklımızın görüşlerinin alınmasını, mevcut yerin korunmasının; bunun pazar yerine önceki dönemde yapılan yaklaşık 3.5 milyon TL gibi bir harcamanın boşa verilmemesi, pazar yerinin üstüne üstlük sökümü için yapılacak binlerce TL masrafın önüne geçilmesi, konumu itibariyle bütün Beyşehirlinin çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi ve pazara gelen insanların çarşı esnafına da çok yarar sağlaması sebebiyle çok önem arz ettiğini belirttik. 
Şunu da ilave ettik; eğer pazar yerinin mevcut yerinde kalması koşuluyla, bir yatırım yapılması gündemde ise; bunun Beyşehir Kamuoyu ve esnaflarımızla mutlaka müzakere edilmesini, gerekirse anket-referandum gibi çalışmalarla halkımızın görüşünün alınması gerektiğini söyledik. Bu kamuoyu araştırmalarıyla ilgili olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu da vurguladık.
Yolların durumu konusunda; çalışmaların kışa girmeden hemen önce başlaması konusunda eleştirilerimizi söyledik. Günlük hatta saatlik hava durumuna ulaşma imkanımız varken bu kadar zamanlama hatası yapılarak; yollarımızın yarım kalması ve çetin kış şartları nedeniyle de işin daha vahim bir boyuta taşınmasının kabul edilebilir bir şey ve hatta bunun bir makus bir talih olarak benimsenemeyeceğine dikkat çektik. Şu an için yapılan asfaltlama çalışmalarının parasının müteahhit firmanın üstelenmesi konusunda dileklerimizi sunduk.Olumlu geçen görüşmemiz ardından; Başkanımıza bir tavsiyede bulunarak; Beyşehir’i ilgilendiren önemli konularda; gerek siyasi parti ve gerekse sivil toplum kuruşlarının fikirlerinin daha fazla alınmasını istedik. Hepimizin sevdalısı olduğu Beyşehir için, CHP Beyşehir olarak üzerimize düşen her şeyi yapmanın garantisini verdik. Bu görüşme için teşekkürlerimizi ileterek ayrıldık.
Bunun müzakerenin  halkımız açısından daha sağlıklı bir yol olacağını düşünüyoruz.
Beyşehir Kamuoyu’na duyurulur.” (Cafer Kaşık)
5554 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...