BEYŞEHİR - SABAH DERSHANESİ ORTAOKUL OLSUN

Başbakan Binali Yıldırım bu açıklamasında, “2019’a kadar ikili öğretime son vereceğiz. Yani tekli öğretim olacak. Öğrencilere kötü haber, yarım gün okuyacaklardı, tam gün okuyacaklar ama daha çok şey öğrenecekler, daha fazla

12 Ocak 2017 Perşembe 12:41 < BÖLGE HABER
Başbakan Binali Yıldırım, Geçtiğimiz yıl ekim ayında düzenlediği basın toplantısında 2016-2019 Orta Vadeli Programı açıklamıştı.
Başbakan Binali Yıldırım bu açıklamasında, “2019’a kadar ikili öğretime son vereceğiz. Yani tekli öğretim olacak. Öğrencilere kötü haber, yarım gün okuyacaklardı, tam gün okuyacaklar ama daha çok şey öğrenecekler, daha fazla hayata hazır hale gelecekler. Dolayısıyla, ikili öğretim, 2019 sonuna kadar tarihe karışmış olacak.” demişti. 
Bunun üzerine Beyşehir merkezde halen ikili öğretim faaliyetlerini sürdüren Beyşehir Atatürk İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrenci ve velilerinde  yeni bir bekleyiş ve heyecan oluşturmuştu.
Uzun yıllardır Beyşehir merkezde  eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Atatürk İlk ve Ortaokulu   öğrenci ve velileri sabah erken saatlerde, akşamda gece karanlığına kadar süren eğitim ve öğretim faaliyetlerinden muzdariplerdi.
Bir okul binası bulunamaması yüzünden  yıllarca çözülemeyen, eğitimin kanayan bir yarası haline gelen bu sorun, öğrenci ve velileri tam karamsarlığa itmiş durumda iken Başbakan Binali Yıldırım’ın bu açıklaması Atatürk İlk ve Ortaokulu öğrenci ve velilerine yeni bir ışık bir umut oldu. 
Bu okulda eğitim ve öğretim faaliyeti sürdüren öğrenci velileri bu konuya çözüm getirme adına Konya Valisi Sayın Yakup Canpolat’ı, İlçe Kaymakamı sayın Muzaffer Şahiner’i, Belediye Başkanı Murat Özaltun’u göreve çağırdılar.
Veliler, kapatılan, devlete geçen eski Sabah Dersanesi Binasının Atatürk İlkokuluna tahsis edilerek, bu sorunun kökten çözüleceğini belirttiler. Veliler, “Bu bina Atatürk İlkokulunun Ortaokul kısmı olarak düzenlenmeli. Zaten bu bina da bir eğitim kurumu olarak dizayn edilmiş durumda. Bir takım eksiklikleri olsa da, bahçe gibi, mevcut durumdan çok daha iyi olacağı düşüncesindeyiz. Her ne kadar bahçe sorunu varsa da binanın önündeki, depo görünümlü, iki eski yapı kamu yararı adına kamulaştırılıp bahçe olarak düzenlenenip bahçe sorunu da çözülebilir. Yer ve bina bu sorunun çözümü için en ideal konumda.  En azından mevcut durumdan çok çok daha iyi olur. Böylece çocuklarımız sabah erken saatlerde okula gitmekten, akşamda gece karanlığına kalmadan sabah uykularını tam alıp, akşamda fazla yorulmadan, eğitim öğretimlerini  tamamlayabilirler. Zaten sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Bey’de çiftli eğitimin sona erdirileceği müjdesini vermişti. Bu bina bir an önce Atatürk İlkokuluna tahsis edilerek, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın talimatı  da yerine getirilmiş olur. Başta Konya Valimiz sayın Yakup Canpolat olmak üzere, Kaymakamımız sayın Muzaffer Şahiner, Belediye Başkanını ve tüm yetkilileri bir an önce bu soruna neşter vurmaya davet ediyoruz.” dediler.  (Haber Merkezi)
3017 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...