BEYŞEHİR - ‘SALI PAZARI’NA KATLI OTOPARK YAPILAMAZ’

Başkan, “Mevcut Salı Pazarının başka bir alana ya da mevkiye taşınması, kaldırılması fikrinin tarafı değiliz. Buraya katlı otopark projesi de doğru bir proje değil. Yapılması halinde de otopark sorunu çözülmez.” dedi.

26 Ocak 2017 Perşembe 11:54 < BÖLGE HABER

*** Başkan Ali Sütoğlu, “Mevcut Salı Pazarının başka bir alana ya da mevkiye taşınması, kaldırılması fikrinin tarafı değiliz. Buraya katlı otopark projesi de doğru bir proje değil. Yapılması halinde de otopark sorunu çözülmez.” dedi. 


Beyşehir Pazarcılar Dernek Başkanı Ali Sütoğlu Salı Pazarı içerisinde beraberinde pazarcı esnafı ile birlikte bir basın açıklaması yaptı. 
Başkan Sütoğlu çatısı patlayan kapalı pazar yerinin sökülüp Beytepe ve Soğla bölgesine taşınması fikrini eleştirdi. Söküm çalışmalarının sürdüğü alanda bir basın açıklaması yapan Başkan Sütoğlu ilgili ve yetkililere seslendi. 
Başkan Sütoğlu,  “Mevcut salı pazarının başka bir alana ya da mevkiye taşınması, kaldırılması fikrinin tarafı değiliz. Pazar yerimiz hiçbir yere kaldırılamaz. 
Beyşehir’de pazarcılık yapılacak başka bir alan yok. Beytepe Mahallesi civarındaki semt pazarına pazar yerinin taşınması doğru bir çalışma, fikir değil. Zaten orası da Belediyenin malı değil.  

Mal Müdürlüğüne ait. Dolayısıyla pazar yerinin başka bir alana taşınması fikrini doğru bir çalışma ve hizmet olarak görmüyoruz. Burada üç bin civarında kişi pazarcılıktan rızkını kazanmak için uğraş veriyor. Biz buradayız, burada hizmet vermeye devam edeceğiz. Eğer farklı bir çalışmasının içerisine de girecek olurlar ise biz pazarcı esnafı olarak Ankara’ya kadar yürüyeceğiz, karşılarındayız. Ankara’da da İlgili ve yetkililere durumu anlatacağız. Buradan vazgeçmeyeceğiz. Hasar gören pazar yeri ile ilgili olarak da yetkililere durumu bildirmemize rağmen her hangi bir önlem ve temizleme çalışması yapılmadı. Patlayan çatı tekrar tamir edilsin. Üstü gerekirse şeffaf bir malzeme ile tekrar kapatılarak hizmete açılsın. Biz burada hizmet vermeye devam edeceğiz. Buradan başka bir yere de gitmeyeceğiz.” diyerek söküm çalışmalarının durdurulmasını istedi. 
Hal içerisindeki basın açıklamasından sonra da Belediye Hizmet binasına giden Başkan Sütoğlu ve beraberindeki pazarcı esnafı burada Belediye Başkanı Murat Özaltun ile görüşmek istedi. Başkan Özaltun’un belediyede olmaması üzerine, Başkan Sütoğlu ve pazarcı esnafı pazar yeri ile ilgili istek ve düşüncelerini Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel’e anlattılar.
Başkan Sütoğlu ve pazarcı esnafının sorun ve tekliflerini dinleyen Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, pazarcı esnafına yönelik olarak,
“Pazar yerinin çatısında kardan dolayı çökme oldu. Arkadaşlar üstünü söküyor. Bunun bir kısmı cumartesi pazarına bir kısmı da hayvan pazarına taşınacak. Burası açık pazar yeri olarak kullanılmaya devam edecek. Başkanın bir projesi var. Eğer proje onaylanırsa buraya katlı otopark ve pazar yeri yapılacak. Yani bodrum ve zemin katı pazar yeri üst katı da otopark olacak.” açıklamasında bulundu. 
Pazarcı esnafı da, Başkan Yardımcısı Gümüşel’e yönelik yaptığı konuşmasında,  geçmiş dönemde yaptırılan zemin etütleri sonuçlarına göre, alttaki yoğun su, balçık ve kömür yatakları nedeniyle bu alanda katlı otopark ya da katlı pazar yeri projesinin doğru bir proje olmayacağını ve böyle bir projeden vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.
Bunun üzerine pazarcı esnafına yönelik olarak Başkan Yardımcısı Gümüşel de, arkadaşlar zaten eğer zemin müsait değilse yapılmaz. Burası açık pazar yeri olarak devam eder. Bu alanda pazar yeri kurulmaya devam edecek.” dedi. 
Pazarcı Esnafı ve Başkan Sütoğlu Pazar yerinin taşınmayacağı sözünü aldıktan sonra, tekrar pazar yerlerindeki tezgâhlarını açtılar. (Murat Özel)
4115 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...