GAZETENİZE BİR ÖDÜL DAHA

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Anadolu Basını'nı Özendirme Yarışması'nda Beyşehir'in Sesi Gazetesi bir kez daha Konya bölgesinden derece

04 Aralık 2008 Perşembe 15:31 < GÜNCEL
Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Anadolu Basını'nı Özendirme Yarışması'nda Beyşehir'in Sesi Gazetesi bir kez daha Konya bölgesinden dereceye giren tek gazete oldu.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından her yıl 6 dalda ödül verilen Anadolu Basını'nı Özendirme Yarışması sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlarla gazeteniz Beyşehir'in Sesi 'Mizanpaj Dalı'nda üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda da başta Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü olmak üzere çeşitli dallarda onlarca ödülü bulunan Beyşehir'in Sesi Gazetesi bir kez daha Konya'nın haklı gururu olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yarışma jürisinin 27 Kasım tarihinde aldığı karara göre yerel haber, makale-yorum, mizanpaj, araştırma, röportaj ve fotoğraf dallarında ödül kazananlar isimler şöyle; Jürinin yaptığı değerlendirmeye göre dallarında ilk üç dereceye giren gazeteciler şöyle:

1-Fotoğraf Dalı:

Birinci ve İkinciliğe değer eser bulunamamıştır.

Üçüncü: İzzet SARI (Kastamonu Sözcü Gazetesi - Kastamonu) "Şehir Merası" adlı fotoğrafıyla.

 

2-Mizanpaj Dalı:

Birinci: Döndü Doğuş SOLUGAN (Güneyde İmece Gazetesi-Mersin), "1819 Sayılı 29 Ağustos 2008 Cuma Tarihli Yayının Birinci Sayfası" ile;

İkinci: Şahin ÇOBAN (Adana Haber Gazetesi) 25 Ocak 2008 Tarihli Yayının 12. Sayfası" ile; Üçüncü: Selahattin MIZRAK (Beyşehir'in Sesi Gazetesi- Konya). "1798 Sayılı 09.07.2008 tarihli yayın ile.

 

3-Araştırma Dalı:

Birinci:Yavuz GERÇEKÇİ (Mudanya Gazetesi-Bursa) "70 Yılda 21 Gazete" başlıklı araştımasıyla,

İkinci: Saim YILIZ (Havadis Gazetesi-Kayseri) "Erdemli Vadisi" başlıklı araştırmasıyla,

Üçüncü: Akın BODUR (Ses Gazetesi-İskenderun) "Dört İnfazın Bir Tanığı" başlıklı araştırmasıyla.

 

4-Yerel Haber Dalı:

Birinci: Özcan ALADAĞ (Çukurova Merhaba Gazetesi-Adana) "İki Ayrı Oda İki Ayrı Belediyelik Sınırında" başlığı altında,

İkinci: Barış ARSLAN (Batman Çağdaş Gazetesi) "Hayali Raporla Yolsuzluk" başlıklı haberiyle, Üçüncü: Mehmet Halis İŞ "Midyat Habur Gazetesi-Mardin) "Süryani Ustalar Tarihe mi Karışıyor" başlıklı haberiyle.

 

5-Makale-Yorum Dalı:

Birinci: Şahiye SAY (Samandağ Gazetesi- Hatay) "Adını Şehir Koymuşlar" başlıklı makalesiyle, İkinci: O. Hakan KİRACI (Yozgat Gazetesi) "100 Bin Göç Büyük Olaydır" başlıklı makalesiyle, Üçüncü: Aysel GELENDOST (Akdeniz Haber Gazetesi- Antalya) "Oynamayan Çocuk Üzerinde Oynamak" başlıklı makalesiyle.

 

6-Röportaj Dalı:

Birinci: Engin ARAPOĞLU (Yeni Sakarya Gazetesi-Sakarya) "Ya Hapisteydim, Ya Da Ölüydüm" başlıklı röportajıyla,

İkinci: Seyrani SOLUĞAN (Güneyde İmece Gazetesi-Mersin) "Mersinde Esnaf Olmak" başlıklı röportajıyla,

Üçüncü: Sıla CENGİZ (Hürses Gazetesi-Antalya) "Ne Yediğimiz Belli Değil" başlıklı röportajıyla.

20109 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • recep uslu - 25 Haziran 2009 Perşembe 08:12
  başta selahattin bey olmak üzere tüm gazete çalışanlarını kutlar başarılar dilerim.
 • Memiş Çelik - 17 Ocak 2009 Cumartesi 02:46
  Öncelikle daim olan başarınızı ve bu başarı ile Beyşehirin var olduğunu;hafızalarda tekrar canlandırmanızdan dolayıda ayrıca tebrik ederim.
 • HASAN ÜNLÜ - 25 Aralık 2008 Perşembe 13:14
  kazanmiş olduğunuz ücüncülük ödülünden den dolayı sizleri kutlarım başarılarınızın devamını diliyorum amaç bundan sonra işallah birinciliği kazanmak olmalıdır beyşehirli olarak bunu sizlerden karahisar köyü yardımlaşma derneği adına bekliyorum başkan hasan ÜNLÜ
 • yusuf imriz - 09 Aralık 2008 Salı 22:45
  beyşehirinsesi gazetesi çalışanlarını kutlarım. beyşehir basınına yön veriyorsunuz. birçok ilde bile olmayan bir gazeteye imza atıyorsunuz. başarılarınızın devamını diliyorm.
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...