BEYŞEHİR - BEYŞEHİR BEYŞEHİR OLALI BÖYLE ZULÜM GÖR

Milliyetçi Hareket Partisi Beyşehir ilçe Başkanı Mustafa Taşkın, ilçemizdeki son dönem gelişmelerle ilgili olarak bir açıklama yaparak: "Beyşehiri terk edilmiş bir Anadolu kasabasına dönüştürme yolun

12 Kasım 2013 Salı 22:49 < SİYASET

MHP Beyşehir ilçe Başkanı Mustafa Taşkın gazetemiz Beyşehir’in Sesi’ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Gazetemiz imtiyaz sahibi Selahattin Mızrak ile bir süre görüşen başkan Taşkın Mızrak’a bir yazılı açıklama verdi. Taşkın, açıklamasında iktidarı ve yerel yöneticilerini eleştiri bombardımanına tuttu.

Milliyetçi Hareket Partisi Beyşehir ilçe Başkanı Mustafa Taşkın, ilçemizdeki son dönem gelişmelerle ilgili olarak bir açıklama yaparak: "Beyşehir’i terk edilmiş bir Anadolu kasabasına dönüştürme yolunda oldukça muktedir olan bir iktidarla karşı karşıyayız." dedi.

Mustafa Taşkın, "sözlerime nereden başlayayım bilemiyorum. Beyşehir Beyşehir olalı böyle zulüm görmedi. Yıllarca kendimizi bölgesel bir güç olarak görürken, Ak Parti iktidarının Beyşehir temsilcileri ve belediyelerinin gayretli çalışmalarıyla, evet gayretli ifadesini özellikle kullanıyorum, çünkü Beyşehir’in hayallerini heba etmek için özel bir gayret sarfediyor gibiler, hak ettiklerimizi, hayallerimizi etrafımızdaki ilçelere kaptırdıklarıyla, ilçemizin kendi kötü talihiyle baş başa bırakılmış olduğunu söylemekten acı ve hicap duyuyorum." diye konuştu.

"Gün geçmiyor ki gazetelerde, daha dün Beyşehir ile kıyas bile edilemeyecek ilçelerde devasa yatırımlar ve hizmetlerinin haberleri çıkmasın. İktidar temsilcileri hemşerilerimizi öylesine büyük şoklara alıştırdılar ki, artık birçok konuyu duysak bile yorum yapamıyoruz. Son olarak, daha önce Akşehir’de ve Ereğli’de yıllardır yapılmakta olan üniversite (YGS) ve KPSS sınavlarının 2014 yılından itibaren Seydişehir’de de yapılacağı haberi gündeme düştü. Binlerce gencimizin istikbal hayalleri bugüne kadar Konya yolunda, bundan sonra da Seydişehir yolunda yolculuğa çıkmış bulunuyor. Konya’ya 90 km. uzaklıkta bulunan ve çevresindeki Hüyük, Derebucak ve Derbent ilçeleri ile hatırı sayılır bir nüfus büyüklüğüne sahip olan Beyşehir’imizin bir konuda daha Seydişehir’e bağımlı hale getirilmesi sanırım Ak Parti ilçe yöneticilerini hiç rahatsız etmiyor. Öyle ki, belediye başkanı aday adaylarının sayısının çokluğu ile övünüyorlar. Hâlbuki seçimler gelip geçici ama Beyşehir kalıcıdır. 2009 mahalli seçimlerinde Ak Parti adayının seçim beyannamesinde Beyşehir’in OKS, ÖSS, KPSS sınav merkezi yapılacağı yazıyor. İsteyen tekrar açıp bakabilir. Verilen sözlerin nasıl havada kaldığını ispata lüzum yok." diye konuşan MHP İlçe Başkanı Mustafa Taşkın, Beyşehir’in, birilerinin siyasi hırs ve kavgalarına feda edilemeyecek kadar önemli, Beyşehirlinin de koltuk kapma yarışına kurban edilemeyecek kadar değerli olduğunu sözlerine ekledi.

Bugüne kadar ‘bekle, gör’ düşüncesiyle yaklaştıkları yeni hastane binası ile ilgili de açıklamalarda bulunan MHP İlçe Başkanı Mustafa Taşkın, "bir yatırım fırsatı daha sen-ben kavgasına feda edilmek üzere. Koskoca Beyşehir’de bir hastane yeri bulamıyorlar. Tepeden tırnağa Ak Partililerin yönettiği sistemde Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği yeri Orman Bakanlığı onaylamıyor. Buna da ne iktidarın ilçe yöneticileri, ne belediyesi ne de milletvekilleri bir çözüm üretemiyorlar. Bu konuda kimi suçlayacaklar merak ediyorum. Herhalde muhalefeti suçlamayacaklardır. Ama birbirlerini suçlayamayacaklarsa, siyasi yönden bunun sorumluluğunu muhalefet partilerinden birine yükleyebilirler."dedi.

Doğalgazın Beyşehir’e getirilmesi konusuna da değinen Mustafa Taşkın, "doğalgaz bir lüks tüketim ürünü değil bir ihtiyaçtır. Hele ki, kış aylarında artan hava kirliliği dikkate alındığında acil bir ihtiyaçtır. Kışın Beyşehir’e şöyle bir tepeden bakılırsa, üzerimizdeki sis bulutunu herkes görebilir. Gerçi Ak Parti iktidarı yıllardır kendisi Beyşehir’in üstüne bir sis bulutu gibi çökmüş durumda. Son olarak Bozkır, Çumra, Seydişehir gibi Konya ilçeleri doğalgaza kavuşmuş iken, Beyşehir için önce kârlı olmağı milletvekili tarafından dile getirilmiş, sonra da belediye tarafından bir proje başlatılarak vatandaşın para yatırması ile doğalgazı çok istediğimiz sonucuna varılmaya çalışılmıştır. Beyşehirli doğalgazı istiyor. Bunu daha nasıl gösterebilir ki? Her yere, kimseye sorulmadan getirilen doğalgaz, Beyşehir ‘e sıra geldiğinde vatandaşın, isteğini para yatırarak göstermesi şartına bağlanıyor. 2002’den beri Ak Parti’ye sandıklar dolusu oy veren hemşerilerimiz bu tavırlarıyla Ak Parti’den hizmet istediklerini göstermiş olmuyorlar mı?" dedi.

Artık yılan hikâyesine dönüşen Konya-Beyşehir yolunun akıbeti konusunda da düşüncelerini ifade eden MHP İlçe Başkanı Mustafa Taşkın, "2009’da Akyokuş’a iş makineleri koymakla yol yapımının başladığını söyleyen iktidarın, şimdi de yolun bitirilmesi için önceden ilan edilen sürenin her yıl uzattığını görüyoruz. 2013’te bitiyor denilen yol 2014’e, 2014 yaklaşırken de 2015’e ertelendiği söyleniyor. Neler oluyor? Önümüzdeki aylarda yeni bir seçimin, yoksa 2015’teki genel seçimlerin yatırımı mı yapılıyor? Birileri seçim kazansın diye Konya-Beyşehir yolunun yapımını uzatmak, ertelemek hangi vicdana sığar? İnşaat halindeki yolda meydana gelecek kazaların sorumluluğunu kim üstlenecek? Beş yıl önce başlanan yolun tam olarak ne zaman biteceğini kamuoyuna doğru olarak açıklamanın zamanı gelmedi mi?" diye sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi Beyşehir ilçe Başkanı Mustafa Taşkın sözlerini, " kapalı pazar yeri konusuna gelince. Seydişehir Belediyesi’nin kapalı pazar yeri için 25.000 TL. harcayarak sorunu çözdüğünü duyunca, Beyşehir’in ne kadar zengin olduğunu düşündüm. Çünkü Beyşehir Belediyesi kapalı pazar yeri için 800.000 TL. civarında para harcayacakmış. Hemşerilerim bu rakamların hesabını iyi yapsınlar. Geleceği olmayan bir pazar yeri yatırımından söz ediyoruz. Aynı anda otopark sorununun da çözülebileceği bir proje yapmak varken, sırf seçim vaadi olduğu için bu kadar para harcanacak olması Ak belediyeciliğin hizmet anlayışının çarpıklığını gösteriyor. Sözlerimin en başından beri, doğalgaz, sınav merkezi, kapalı pazar hatta hastane konularında Beyşehir’i çoktan geçmiş bulunan çevre belediyelerinin Milliyetçi Hareket Partisi mensubu başkanlar tarafından yönetildiğini de hatırlatmak isterim. Sanırım hemşerilerim aradaki farkı göreceklerdir. Yaklaşan mahalli seçimlerde bu farkı tercihlerine yansıtarak, Beyşehir’i, hizmeti siyasete kurban etmeyen, işinin ehli belediyeciliğe, MHP’nin üreten belediyecilik anlayışına teslim edeceklerine inanıyorum. Başta Beyşehirli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Muharrem ayını ve Aşure gününü tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum." diyerek tamamladı.

28554 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...