SANATÇILAR ÇAVUŞ’TA BULUŞUYOR

Sanatçıların kerpiç evlerinin bulunduğu Hüyük ilçesindeki Sonsuz Şükran köyünde Uluslararası “Yerel Efsaneler” Çalıştayı düzenleneceği bildirildi.

28 Mart 2016 Pazartesi 21:01 < BÖLGE HABER
Sanatçıların kerpiç evlerinin bulunduğu Hüyük ilçesindeki Sonsuz Şükran köyünde Uluslararası “Yerel Efsaneler” Çalıştayı düzenleneceği bildirildi.
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, yaptığı açıklamada, Çavuş Mahallesi’nde kurulu bulunan Sonsuz Şükran Köyü’nde 29 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Sonsuz Şükran Köyü Derneği, Macaristan Tandem Local Heroes Cultural Organization Adıyaman GAP Gençlik Evleri Kuruluşu işbirliği ile gerçekleştirilecek çalıştaya Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve Macaristan’dan 15 sanatçının katılacağını belirtti.
Festival kapsamında müzik sanatçılarının Beyşehir Gölü Havzası’nda doğal ses kayıtları yapacağını aktaran Taşdiken, “Bu öncü çalışmayla öncelikli olarak alınan lokal ses kayıtları kalıcı olarak yeni oluşmaya başlayan ‘dünya yerel ses haritası’na işlenecek. Alman animasyon sanatçıları Beyşehir Gölü Havzası’nın görsellerinden özgün bir klip hazırlayacak. Ve bu çalışmalar Mayıs 2016’daki Adıyaman Çalıştayı’nda, Haziran’da ise Brüksel Türkiye Günleri Festivali’nde, Temmuz’da Macaristan Tufokan Festivali’nde, Eylül’de ise Sonsuz Şükran Köyü’nde düzenlenecek 7. Anadolu’ya Şükran Buluşmaları’nda izleyicileriyle buluşacak. Özellikle gönüllü olarak katılımcı olan sanatçılar etkinlik süresince Şükran Köyü’ndeki kerpiç evlerde kalacaklar. Sanatçılar en çok kerpiç evlerde yaşamayı merak ettiklerini belirtiyorlar. Şükran Köyü şimdiden uluslararası sanat çevrelerinde hak ettiği itibara kavuştu ve ayrıca kendi yöresini dünya sanat çevrelerine en elit etkinliklerle tanıtmaya başladı” diye konuştu.
2533 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Sehriban CETIN - 30 Mart 2016 Çarşamba 21:28
    Cok guzel bir etkinlik Beldemizin Uluslararasi tanitimi Mehmet Bey tarafindan organise yapilis olmasi ayri bir incelik. Ilerde Beldemiz bir kultur merkezine dunusebilir.Boylece yabanci turist akimiylada bir gelir kaynagi olur halk icin.
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...