Anasayfa » BÖLGE HABER
Beyşehirli Minik yürekler, yaşlıları unutmadı
Beyşehir ilçesinde öğrenim gören anaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle beraber ziyaret ettikleri huzurevinde kalan yaşlılara içerisinde kendi elleriyle çizdikleri resimlerin olduğu sevgi mektuplarını hediye etti.
Dünden bugüne Derebucak anlatıldı
Konya Büyükşehir Belediyesi ile S.Ü. Selçuklu Araştırma Merkezi ve Konya Fikir ve Sanat Adamları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Yaşayan Konya Hafızası İkindi Sohbetlerinde bu hafta SÜ Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Osman Kunduracı ve Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Şaban Sarıcan, “Dünden Bugüne Derebucak ilçesi”ni anlattı
Beyşehir'de Kazı çalışmaları sürüyor
Beyşehir kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan yerleşim merkezinde ortaya çıkarılan 5 ve 6’ncı yüzyıla ait olduğu tahmin edilen taban mozaiğinin bulunduğu alanda Konya Müzeler Müdürlüğü tarafından yürütülen kazı çalışmaları devam ediyor.
Hayırsever Kadir Yıldız'a Muhtar'dan Teşekkür
İlçemiz Bahçelievler Mahallesi’ne hayırsever Kadir Yıldız tarafından arsası bağışlanıp kaba inşaatı tamamlanan cami için mahalle muhtarı Ahmet Oral ve bir grup muhtar tarafından hayırseverin onore edilmesi adına plaket takdim edilip kendisine teşekkür edildi.
Koçer’den Kızılay Haftası Mesajı
Beyşehir Kızılay Şube Başkanı Nurettin KOÇER bu hafta başlayacak olan Kızılay Haftası’nın ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacağını belirterek, Kızılay Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Beyşehir Osteoporoza dikkat çekmek için yürüdü
Beyşehir’de öğrenciler, sağlıkçılarla birlikte osteoporoz hastalığına dikkat çekmek için yürüdü.
Beyşehir’de Beyaz Bayrak ve Sertifika Töreni
Beyşehir ilçesinde beyaz bayrak ve sertifika almaya hak kazanan 17 okula bayrak ve sertifikaları düzenlenen törende verildi.
Konya Şeker, Çiftçiyi Yalnız Bırakmıyor
2016-2017 yılı kampanya dönemi içerisinde pancar, patates, ayçiçeği gibi ürünler için toplamda 413 milyon 727 bin 445 lira ödeme yapan Konya Şeker, geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirdiği küspe bedeli ödemesiyle birlikte önümüzdeki 3 gün içinde motorin avansı, pancar nakliye primi ve ayçiçeği alım bedeli olarak toplamda yaklaşık 52 milyon 677 bin liralık
Beyşehir’de üniversite beklentisi
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, yeni Büyükşehir Belediyesi Yasası’na da uygun bir düşünce ile yeni kurulacak üniversitelerin artık Beyşehir, Seydişehir, Akşehir ve Ereğli gibi gelişmiş ilçelerde kurulmasının daha uygun olacağı kanaatinde olduklarını söyled
Gül’den “Borçlarınızı Yapılandırın” Uyarısı
Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih GÜL, 6736 sayılı borç yapılandırma kanununun, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.
KONYA ⇓
İmsak 05:40
Güneş 07:02
Öğle 12:41
İkindi 15:38
Akşam 18:07
Yatsı 19:23
DÖVİZ KURLARI
USD 3.0882     EURO 3.3708     IMKB 79398     ALTIN 125,821    
13°KONYA     Aktif Anket Yok...