Anasayfa » BÖLGE HABER
Beyşehir - Ağralı, ‘Anız yakma işinden vazgeçelim’
Havaların ısınması ve hasat döneminin başlaması ile birlikte hemen her yıl karşılaşılan anız yangınlarına yönelik Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, çiftçilere uyarılarda bulundu.
Beyşehirliler Ankara’da buluştu
Ankara’da faaliyet gösteren kısa adı BEYDER olan Beyşehir Derebucak Hüyük Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen iftar programında, başkentte yaşayan Beyşehirli bürokratlar bir araya geldi.
Beyşehir Gölünde Av Sahaları Genişledi
Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde amatör avcılık yapılabilecek sahalar genişledi ancak, göl bünyesindeki adalarda sportif olta balıkçılığına izin verilmedi.
Beyşehir - Konya Şeker yine ön sıralarda
Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği “Fortune 500 Türkiye” listesi açıklandı. Üç bine yakın firmanın incelendiği ve net satış rakamlarına göre belirlenen listede Konya Şeker 66’ncı sırada yer aldı. Konya’dan da 9 şirketin yer aldığı listede ilk 100’ün içerisindeki Konyalı tek şirket ise Konya Şeker oldu. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk lis
Beyşehir Kızılay'dan Yardım Eli
Türk Kızılayı Beyşehir’de ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında yaptığı yardımlarla el uzattı.
Beyşehir - BEYHUDER iftarda buluşturdu
İstanbul’da faaliyet gösteren Beyşehir, Hüyük, Derebucak Çevresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (BEYHUDER) düzenlemiş olduğu Geleneksel Boğaz’da İftar Programı hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Beyşehiri - Tarihi Belge ve Eserlerin 4 Dilde Çevirisi Yapılacak
Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, Beyşehir’in canlı tarihini dünya turizmine kazandırmak istediklerini söyledi.
Göl’den Konya Ovası’na su
Beyşehir Gölü’nden yaz döneminin gelmesi ile birlikte Konya Ovası’na su verilmeye başlandı.
Beyşehir - Çiftçinin asgari ücreti çilekten
Hüyük ilçesinde yatay olarak yapılan çilek üretiminde, son dönemde dikey tarım usulleri de denenmeye başlandı. Hüyük Ziraat Odası Başkanı Hürriyet Şahin, ilçede çiftçilerin yönünü organik çilek üretimine çevirmesiyle birlikte gelir seviyesi ve refahın da yükselişe geçtiğini söyledi.
Beyşehir - Kubadabad Sarayı’na feribot seferleri
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Gölü’ne kıyısı olan mahallelere önümüzdeki dönemde göl üzerinden su yolu ile ulaşımın daha da kısalacağını müjdeledi.
KONYA ⇓
İmsak 03:54
Güneş 05:37
Öğle 13:03
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:52
DÖVİZ KURLARI
USD 2.6872     EURO 2.9084     IMKB 81.797     ALTIN 96,125    
27°KONYA     Aktif Anket Yok...