Anasayfa » BÖLGE HABER
Sultan Alaaddin’in Sarayı Turizme Kazandırılacak
Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad’ın Beyşehir Gölü kıyısında yer alan yazlık sarayı Kubadabad, kazı ve konservasyon çalışmalarının ardından turizme kazandırılacak.
Jeolojik etüt çalışması başladı
Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanına giren ilçelerin imar planlarında yeniliğe gidiyor.
Kıyılardaki kirlilik, görenleri ürküttü
Beyşehir Gölü kıyılarındaki kirlilik, görenleri ürküttü. Konya’nın Beyşehir ilçe merkezinde içme suyu ihtiyacını karşılayan gölün kenarındaki çöpler tepkilere neden oldu.
Ağralı’dan Çiftçilere Anız Uyarısı
Çiftçilerden ekim öncesi arazilerindeki anızları yakmamasını isteyen Ağralı, çiftçinin anız yakılmasını tarla işlemede kolaylık olarak düşünmemesi gerektiğini kaydederek, “Bunun çok zararlarının olduğunu tekrar hatırlatıyorum.
Mersin balığı yetiştirilecek
Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı teknik destek projeleri çerçevesinde Hüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Hüyük Ziraat Odası proje ortaklığı ile ilçede yaşayan balıkçılar ve çiftçilere yönelik Mersin balığı yetiştiriciliği eğitimi verildi.
Beyşehir - Hasat bitti, Anız yakma başladı
Hasadın bitmesi ile birlikte, çiftçiler de anızlarını yakmaya başladı. Uzmanlar anız yangınlarının toprağa büyük zarar verdiğini belirterek, bir sonraki ekimde kalitenin de düşeceğini söylüyor.
Beyşehir - Ağralı, ‘Anız yakma işinden vazgeçelim’
Havaların ısınması ve hasat döneminin başlaması ile birlikte hemen her yıl karşılaşılan anız yangınlarına yönelik Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, çiftçilere uyarılarda bulundu.
Beyşehirliler Ankara’da buluştu
Ankara’da faaliyet gösteren kısa adı BEYDER olan Beyşehir Derebucak Hüyük Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen iftar programında, başkentte yaşayan Beyşehirli bürokratlar bir araya geldi.
Beyşehir Gölünde Av Sahaları Genişledi
Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde amatör avcılık yapılabilecek sahalar genişledi ancak, göl bünyesindeki adalarda sportif olta balıkçılığına izin verilmedi.
Beyşehir - Konya Şeker yine ön sıralarda
Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği “Fortune 500 Türkiye” listesi açıklandı. Üç bine yakın firmanın incelendiği ve net satış rakamlarına göre belirlenen listede Konya Şeker 66’ncı sırada yer aldı. Konya’dan da 9 şirketin yer aldığı listede ilk 100’ün içerisindeki Konyalı tek şirket ise Konya Şeker oldu. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk lis
KONYA ⇓
İmsak 05:28
Güneş 06:57
Öğle 11:57
İkindi 14:23
Akşam 16:45
Yatsı 18:07
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 2.9175     EURO 3.1948     IMKB 74.190     ALTIN 101,130    
KONYA     Aktif Anket Yok...