Anasayfa » BÖLGE HABER
Mersin balığı yetiştirilecek
Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı teknik destek projeleri çerçevesinde Hüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Hüyük Ziraat Odası proje ortaklığı ile ilçede yaşayan balıkçılar ve çiftçilere yönelik Mersin balığı yetiştiriciliği eğitimi verildi.
Beyşehir - Hasat bitti, Anız yakma başladı
Hasadın bitmesi ile birlikte, çiftçiler de anızlarını yakmaya başladı. Uzmanlar anız yangınlarının toprağa büyük zarar verdiğini belirterek, bir sonraki ekimde kalitenin de düşeceğini söylüyor.
Beyşehir - Ağralı, ‘Anız yakma işinden vazgeçelim’
Havaların ısınması ve hasat döneminin başlaması ile birlikte hemen her yıl karşılaşılan anız yangınlarına yönelik Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, çiftçilere uyarılarda bulundu.
Beyşehirliler Ankara’da buluştu
Ankara’da faaliyet gösteren kısa adı BEYDER olan Beyşehir Derebucak Hüyük Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen iftar programında, başkentte yaşayan Beyşehirli bürokratlar bir araya geldi.
Beyşehir Gölünde Av Sahaları Genişledi
Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde amatör avcılık yapılabilecek sahalar genişledi ancak, göl bünyesindeki adalarda sportif olta balıkçılığına izin verilmedi.
Beyşehir - Konya Şeker yine ön sıralarda
Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği “Fortune 500 Türkiye” listesi açıklandı. Üç bine yakın firmanın incelendiği ve net satış rakamlarına göre belirlenen listede Konya Şeker 66’ncı sırada yer aldı. Konya’dan da 9 şirketin yer aldığı listede ilk 100’ün içerisindeki Konyalı tek şirket ise Konya Şeker oldu. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk lis
Beyşehir Kızılay'dan Yardım Eli
Türk Kızılayı Beyşehir’de ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında yaptığı yardımlarla el uzattı.
Beyşehir - BEYHUDER iftarda buluşturdu
İstanbul’da faaliyet gösteren Beyşehir, Hüyük, Derebucak Çevresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (BEYHUDER) düzenlemiş olduğu Geleneksel Boğaz’da İftar Programı hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Beyşehiri - Tarihi Belge ve Eserlerin 4 Dilde Çevirisi Yapılacak
Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, Beyşehir’in canlı tarihini dünya turizmine kazandırmak istediklerini söyledi.
Göl’den Konya Ovası’na su
Beyşehir Gölü’nden yaz döneminin gelmesi ile birlikte Konya Ovası’na su verilmeye başlandı.
KONYA ⇓
İmsak 04:40
Güneş 06:10
Öğle 12:56
İkindi 16:33
Akşam 19:29
Yatsı 20:52
DÖVİZ KURLARI
USD 2.9475     EURO 3.3105     IMKB 73.656     ALTIN 107,502    
32°KONYA     Aktif Anket Yok...