DEREBUCAK, FOTOĞRAFÇILARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Mağaraları ile ünlü Derebucak ilçesi, son zamanlarda fotoğraf topluluklarının ilgi odağı oldu.

18 Şubat 2016 Perşembe 18:45 < DEREBUCAK
Mağaraları ile ünlü Derebucak ilçesi, son zamanlarda fotoğraf topluluklarının ilgi odağı oldu.
Mağaraları ile ünlü Derebucak ilçesi, son zamanlarda fotoğraf topluluklarının ilgi odağı oldu. Beyşehir Fotoğraf Topluluğu (BEYFOT) tarafından Derebucak ilçesine yönelik fotoğraf etkinliğine çok sayıda fotoğrafçı katıldı.
2016 yılının ilk gezisinde mağaralarıyla ilgi çeken Derebucak’ta buluşan Beyşehirli fotoğrafçılar, ilçe merkezinin yanı sıra Gencek, Taşlıpınar, Çamlık ve Durak mahallelerinde en güzel kareleri yakalayabilmek için deklanşöre bastı.
BEYFOT Başkanı Seyit Konyalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılla birlikte topluluk olarak fotoğraf etkinliklerine başladıklarını söyledi.
Topluluk üyeleriyle Beyşehir Köprübaşı mevkiinden hareket eden fotoğrafçıları taşıyan toplu taşıma aracının Derebucak’a ulaştığını aktaran Konyalı, bölgedeki çekim çalışmalarında yöre halkının da yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirtti.
Bu ilgiden fazlasıyla memnun kaldıklarını anlatan Konyalı, şu bilgileri verdi:
“BEYFOT olarak tecrübeli fotoğrafçılar ile uzun yıllardır bölgemizin turizm ve tanıtımı açısından gönüllü tanıtım elçileri olmanın gayretini gösteriyoruz. 2016 yılı itibari ile ise sürekli eğitim anlayışı esas alınarak topluluk faaliyetlerimizin halkımızı ve lise ve yükseköğrenim seviyesindeki öğrencilerimizi kapsayacak şekilde devam etmesinin yanısıra fotoğraf gösterileri, söyleşiler ile belirli periyotlarda fotoğraf sergileri de planlamaktayız. Derebucak’a yönelik ilk gezimizde, yörenin mimari yapısı, doğal güzellikleri ve mağara potansiyeline yönelik çekimler yaptık. Gezimizde insan ve yaşam üzerine hareketsiz görseller elde etmeye çalıştık.”
1874 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:56
İkindi 16:31
Akşam 19:22
Yatsı 20:41
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4321     EURO 4.0965     IMKB 109704     ALTIN 147,771    
19°KONYA     Aktif Anket Yok...