Belediye Hafta Sonuda Mesaiye Devam Etti

Belediye Hafta Sonuda Mesaiye Devam Etti

Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan dışarı çıkma yasağını fırsata çeviren Beyşehir Belediyesi, şehrin her alanında hizmetlerine devam ediyor.
Çalışmalar kapsamında ekipler, şehir genelinde temizlik çalışmalarının yanı sıra bitki dikimi ve vatandaşların daha rahat ve konforlu ulaşım sağlamalarına yönelik yol çalışmalarını gerçekleştiriyor.
ŞEHRİN ANA ARTERLERİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK
Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, temizlik kampanyası doğrultusunda hafta sonu yasaklarında rutin olarak şehrin tüm noktalarını köşe bucak temizledi. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ilçe merkezde bulunan cadde, sokak, yeşil alan ve parklarda mevsim koşulları gereği kuruyup düşen yapraklar ve atıklar süpürüldü. Ayrıca ekipler, çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet veren ot ve ağaç dallarını kepçeler vasıtasıyla traktör römorklarına yüklenerek temizlendi. 
ÇİVRİL MAHALLESİNDE AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI
Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler ise kent estetiğine katkı sunmak ve kış aylarında şehrin canlılığını korumak amacıyla mevsim koşullarına uygun bitki dikimi gerçekleştiriyor. Ekipler ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Çivril Mahallesinde muhtarlık tarafından ayrılan bölüme ise ağacı dikimi yaptı. 
PARKE TAMİRİ VE METRUK BİNA YIKIMI SÜRÜYOR
Beyşehir Belediyesi vatandaşların daha rahat ve konforlu ulaşım sağlamalarına yönelik çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Hacıakif, Bahçelievler ve Yeni Mahallede ihtiyaç duyulan tüm noktalarda parke tamiri çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler ayrıca Kayabaşı mahallesinde ise tehlike arz eden metruk bina yıkımlarına devam ediyor.