“Bu kış doğalgaz konforunu yaşayacağız”

“Bu kış doğalgaz konforunu yaşayacağız”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır ilçede hızla yürütülen doğal gaz çalışmaları için yerinde incelemelerde bulundu.
Enerya Konya-Batı İşletme Müdürü Mehmet Uzelli Beyşehir’deki çalışmaları yerinde inceleyerek, Başkan Bayındır’a bilgiler aktardı. Enerya’nın 2017 yılında Beyşehir’de başladığı doğal gaz yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Beyşehir ilçesinde şehir alt yapı şebekelerini genişleterek 2020 yılında yaklaşık 36 km ana hat imalatı gerçekleştirmeyi hedefleyen Enerya, Beyşehirlilerin bu kış doğal gaz ile ısınmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Başkan Bayındır, “Beyşehir için çalışıyoruz”
Doğal gaz çalışmalarını yerinde inceleyen Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, “Enerya’nın yatırımlarını yakından takip ediyorum. Son derece hızlı ve ciddi bir şekilde ilçemizde doğal gaz arzını daha geniş alanlara yaygınlaştırmak üzere yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Biz de Beyşehir Belediyesi olarak kendilerine gerekli her türlü desteği sağlıyoruz. İnanıyorum ki başta Yeni Mahalle’nin kalan bölümü olmak üzere 2020 yatırım planlarında yer alan Hacı Akif, Evsat, Esentepe ve Beytepe Mahallelerinde bu kış doğal gaz konforunu yaşamaya başlayacağız. Hedefimiz; bu yıl toplamda 1353 binadaki 7150 konut ve iş yerinin daha önünden doğal gaz hattı geçmesini sağlamak. Her şeyin planlara uygun şekilde gittiği durumda, 2020 kışında bahsetmiş olduğum mahallelerdeki vatandaşlarımız doğal gaz konforuyla buluşabilecekler” dedi.
Uzelli, “Çalışmalarımız neticesinde yılsonunda ilçemizde toplam 8400 konut ve iş yeri doğal gaza kavuşmuş olacak”
Beyşehir’de yılsonuna kadar yaklaşık 36 km yeni ana hat imalatı gerçekleştirme amacıyla çalışmalarını şekillendireceğini belirten Enerya Konya-Batı İşletme Müdürü Mehmet Uzelli, bu çalışmalarının sonunda yılsonuna kadar ilçemizde toplam 8400 konut ve iş yerini doğal gaz konforuyla buluşturmuş olacaklarını belirtti.
Uzelli, “Beyşehir’de ilk doğal gaz arzını 2017 yılında LNG projesi ile sağlamıştık. O dönem itibarıyla Yeni Mahalle’nin sınırlı bir bölümünde 200 binada 1250 konut ve iş yerini doğal gaz konforu ile buluşturduk. Yaklaşık 15 km yüksek basınç boru hattı ile şehir giriş istasyonumuzu Botaş iletim hattına bağlayarak gaz arzının daha güvenli hale getirilmesini sağlıyoruz. Alternatif ısınma yöntemleri ile kıyaslandığında ev ekonomisine yadsınamaz katkı sağlayan çevreci ve güvenli kullanıma sahip doğal gazın ulaştığı tüm ilçe halkımızı abonelik işlemlerini yapmaları için hizmete açtığımız ofisimize bekliyoruz.” dedi.