AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, ‘Beyşehir Konyamızın gözde ilçelerinden birisi’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, ‘Beyşehir Konyamızın gözde ilçelerinden birisi’

Beyşehir’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Beyşehir, Konyamızın gözde ilçelerinden birisi. Her toplantımızda, her görüşmemizde, her il koordinasyonunda yolundan tutun da gölüne varıncaya kadar her konusunun tartışıldığı, konuşulduğu ve ‘nasıl daha iyisini yapabiliriz’ diye uğraştığımız her ilçemiz gibi kıymetli ilçelerimizden birisi” ifadelerini kullandı.
AK Parti Beyşehir İlçe Başkanlığı tarafından Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen kahvaltı programında ilçede faaliyet gösteren STK başkan ve temsilcileriyle buluşan Usta, sivil toplum kuruluşlarının tenkit ve önerilerinin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirterek, “Onun için bugün Beyşehir’deki programımıza başlarken önce sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle istişare edelim, ondan sonra mahallelerimizi milletvekillerimizle birlikte dolaşalım diye burada bir araya geldik.”dedi.
“BU BULUŞMA, SEÇİM ÇALIŞMASI DEĞİL”
2023 yılında yapılacak seçimlere de değinen Usta, seçimin sandıkta kazanılacağını ancak sahada çalışmanın da şart olduğunu vurgulayarak, “Bunun farkındayız, onun için bugün, bu vesileyle sizlerle birlikte olurken bunu bir seçim çalışması olarak değerlendirmemenizi istiyoruz.
Çünkü daha seçim çalışmalarımıza başlayacağımız önümüzde uzun bir süreç var”diye konuştu.
Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişare etmek ve değerlendirme yapmak, Beyşehir adına beklenti ve talepleri dinlemek üzere bir araya geldiklerinin altını çizen Usta, şöyle devam etti:
“Beyşehir için beklentileriniz talepleriniz nelerse bunları dinlemek ve bundan sonrası için hızlıca nasıl çözüme kavuşturabiliriz, bununla ilgili ayrıntılı çalışma yapmak için burada sizlerle birlikteyiz, burada bulunan vekillerimizle birlikte sizlerden sonra her birimiz çeşitli mahallelere dağılacağız, teşkilatımızla birlikte ziyaretlerimizi yapacağız, varsa talepleri onları da dinleyeceğiz. 
İnşallah bugün Beyşehir için bizler için hayırlı, bereketli bir gün olur, iyi işlere vesile olur. 
“BİZ BEYŞEHİR’E GÜVENİYOR VE İNANIYORUZ”
Allah mahcup eylemesin, diyoruz biz Beyşehir’e güveniyor ve inanıyoruz. 
Gerek genel seçimlerde, gerekse yerel seçimlerde gücünüzü desteğinizi bizlerden esirgemeyeceğinizinden eminiz. 
Bugüne kadar verilen destekler için emekler için de emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”
“ÜLKEYİ FERAHA KAVUŞTURMAK İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ”
Konuşmasında, ülke gündemine de değinen Usta, Türkiye ve dünyanın geçtiği zorlu bir dönemde ülkeyi feraha kavuşturmak için uğraş verdiklerini söyledi.
Ülkenin faydasına olacak işler için birlik ve beraberlik içerisinde çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Usta, sosyal devlet anlayışıyla aileye destek olacak çalışmaları artırdıklarını dile getirdi.
Esnaf ve sanayicilerin sıkıntılarının farkında olduklarını anlatan Usta, şöyle konuştu:
“Bunları da el birliğiyle çözmeye devam edeceğiz. Ama her şeyin başında bir istikrar ve güven ortamı olmasının gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu ülkeyi bedeller ödeyerek kazandık. 
15 Temmuz’da bu ülkeyi yıkıp işgal etme çabasında olanlara hep birlikte ‘dur’ dedik. Şimdi bu yıkma ve işgal çabasını birtakım algı ve ekonomik krizler üzerinden yine Türkiye’ye yapma çabaları var. Buna el birliğiyle fırsat vermememiz gerekiyor.
Şehitlerimizin kanlarıyla alınan bu toprakların bedelinin ucuz olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz ama birileri çıkıp, ‘6’lı masa’ deyip, altında, arkasında, sağında, solunda kimi sakladıklarını, kimlere hesap verdiklerini bilmediğimizi zannediyorlarsa yanılıyorlar.”
Usta, Anadolu ferasetine sahip insanların yaşananların farkında olduğunu belirterek şunları kaydetti:
MUHALEFETE “6’LI MASA” ELEŞTİRİSİ...
“Bir taraftan HDP ve PKK ile iş birliği yapacaksın, bir taraftan yine FETÖ ve terör örgütleriyle iş birliği yapacaksın, sonra da Türkiye’nin önüne ‘Biz 6’lı masayız’ diye çıkacaksınız, buna kimse inanmıyor. 
Daha adaylarını belirleyip açıklayamayan ve ülkenin önüne bir proje, vizyon koymayan insanların birtakım algı operasyonlarıyla yapmaya çalıştıkları tek bir şey var; ‘Ne olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderelim, ondan sonra ülke ne olur umurumuzda değil’.
Açıkça bunu söylüyorlar. ‘Batarsa batsın, işgal edilirse edilsin, yeter ki Recep Tayyip Erdoğan gitsin.’ 
Akıllarından geçirdikleri ve 6’lı masada konuştukları bunlardan ibaret. Başka bir şey konuşmuyorlar. 
Konuşsalar bir sonuç görürdük, aday açıklanır, söylem geliştirir ve proje sunarlardı. Bunların hiçbirisi yok.”
“HEP BİRLİKTE SAHADAYIZ”
AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da yaptığı konuşmasında, Beyşehir İlçe Teşkilatı’nın evsahipliğindeki organizasyonun önemli olduğunu vurgularken, “Buradan sonra hep birlikte saha çalışmalarını mahalle mahalle sürdürerek diğer programlarımıza geçeceğiz. İlçemizin devam eden projelerini teşkilatlar olarak takip ediyoruz.”dedi.
AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin de, düzenledikleri programa katılımlarından dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve Konya milletvekillerine teşekkür ederek, “Bu programın yegane amacı; STK’larımızla birlikte dertlerimizi, sıkıntılarımızı hasbihal etmek, konuşmaktır.”ifadelerine yer verdi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, konuşmaların ardından STK temsilcilerinin aktardığı talepleri dinledi.
Programa, AK Parti Konya milletvekilleri Tahir Akyürek, Gülay Samancı, Orhan Erdem, Hacı Ahmet Özdemir, Ahmet Sorgun, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin, belediye meclis üyeleri, oda ve derneklerin başkan ve temsilcileri, STK temsilcileri ve partililer katıldı.